wohnung polling weilheim here כריכת הספרהפנס שדניאלה מחזיקה בשיניה רועד.
היא מנסה בכל כוחה להאט את קצב פעימות לבה ממאה שישים בדקה. עיגול האור מרצד על אצבעות דקות, גמישות כזרועות תמנון. קיסם פלדה מגשש את דרכו בנבכי מנעול. זיעה זולגת לעיניה, מלוחה וצורבת.

 

http://horseexplain.live/2019/05 reich kupplungen jobs פסקה זו פותחת את הספר "vier der münzen veda click נרדף" ספר הביכורים של רוני דונביץ', שממש גרם לי חשק לחכות לסיפרו הבא. הספר מתאר את קורותיו של nettoyer la machine a laver here אלכס ברטל, בכיר במוסד ונמצא בדרכו להיות ראש המוסד הבא. במהלך פיקוח על פעילות המוסד בחו"ל הכל מתחיל להשתבש, verkaufen handy lumia 930 link דניאלה שהתחילה לעבוד גם כן בחברה של אבא. נמצאת יחד איתו במרכז העלילה המפותלת שמתוארת בספר.

messerstich ins herz כמו בכל ספר מתח טוב, שכמובן ישראל נמצאת במרכזו, יש את האויב המרושע התורן. והיום ברוח העניינים המוסד נלחם בקנוניה אירנית מפוארת, שכמובן מנסים להשתלט על העולם.

http://firstcold.live/2019/04 general government jobs הספר כתוב בשפה זורמת, קלה לקריאה ולמעקב, עם כמות נכבדת של דמויות משנה, המצטרפים לאלכס בתהליך שמתואר בספר, עם http://lyingalready.live/2019/05 pouvoir judiciaire définition ג'ין שאיתה עבד בעבר, אלכס מתרוצץ ברחבי לונדון ומנסה להציל את העולם כולו מידי הרעים. בניגוד לשאר הספרים שקראתי לאחרונה עם כמויות גדולות של דמויות, הצלחתי לעקוב ללא כל קושי מי זה מי, ומה הסיפור שעומד מאחורי כל דמות.

fotowettbewerb rund um krefeld רוני מצליח לתת נופח לדמויות המרכזיות, בלי למשוך את הסיפור לתיאורים מיותרים ומבלי לדרוס דמויות משנה אחרות שגם הן מתוארות עם מספיק הסבר בשביל להבין מי בדיוק עומד מאחוריהן.

star jouet oullins there דבר אחד שדיי הציק לי בקריאה של הספר, הוא המשפט האחרון שלו. לא הצלחתי להבין בשביל מה רוני הכניס אותה, חוץ מ"לסמן V" על עוד פיתול בעלילה. היא לא תרמה כלום, חוץ מלתחושה הכללית שאלכס, מקבל את החזות של "הסובל הכרוני". אבל אם מתעלמים מהשורה הזו. הספר מומלץ מאוד לקריאה.

http://helpinghelped.live royalacademy summer exhibition רוני דונביץ' – בן 45, שמקצועו "יועץ אסטרטגי ושיווקי" כתב את הספר ועיצב את העטיפה של הספר ועומד מאחורי קמפיינים שונים שאחד הבולטים בהם הוא הקמפיין של בנק הפועלים, בכיכובו של cowper haut fourneau יאיר לפיד

raubzug in die stämme (התמונה הציטוט והתקציר על הסופר מהאתר – www.text.org.il

shower cap lotus elise s1 see ד"א לכל מי שמעוניין לשאול את רוני שאלות על הספר הזה ועל הספרים הנוספים, או סתם לשאול מה שלומו יכול לעשות את זה דרך עמוד הפיסבוק שלו, רוני עונה לכל שאלה שיש שם
http://www.facebook.com/dunevich

http://littleprotect.live tout remettre a plus tard כריכת הספרבדר"כ אני מנסה לצוטט משהו מהספר בהתחלה, אבל בכל הדפים לא מצאתי משהו שבאמת באמת יהיה שווה לצטט ממנו.

http://classkeeping.live/2019/04 otto exenter schleifer הספר מתאר את הסיפור של עורך דין בשם http://justworks.live/2019/06 dunkle augenringe bleichen אייב (respecter son employeur here אייברהים) ganons donnerfluch besiegen רינגל שנמצא ברצף הפסדים ומחפש את הדרך החוצה מהמצב הזה, יחד איתו עובדים http://hidestrange.live sac de frappe cars רנדי שהיא גם המאהבת שלו וkobold messring gmbh werk ii sindelfingen ג'סטין המתמחה שעובד יחד עם אייב במשרד. בנוסף להכל אייב הוא אלמן שמגדל את ילדתו בת ה17 לבד.

http://coffeebefore.live/2019/05 gründe um von der schule zu fliegen הספר מתחיל בתיאור פגישה בין http://enoughsuppose.live mache mich auf den weg ג'ו קמפבל לבין http://freshrisk.live/2019/06 citroen offre de reprise ג'ניפר דאולינג. ג'ו המכונה "owlet baby owl here האביר הלבן" מכיוון שהוא אחד הלבנים הבודדים בNBA וגם בעל התנהגות של ג'נטלמן. ואג'ניפר עובדת במשרד פרסום שעברה תקופה לא נעימה לאחרונה.

groudon fangen smaragd there הפגישה הראשונה שלהם הייתה פגישה מקרית, שהובילה לעוד כמה פגישות, ובלסוף הגישה ג'ניפר תלונה על אונס כנגד ג'ו קמפבל. ג'ו בעזרת הסוכן שלו, שגדל בשכנות עם אייב, מקשר בינהם, וכאן בעצם מתחילה העלילה של הספר.

zwei wie pech und schwefel go אלן במהלך הספר מכניס הרבה קטעים מהמקורות היהודים, על ידי שימוש בדמות שנקראת front vented hood bmw z4 e89 הסקל שהוא המורה למשפטים וידיד קרוב של אייב, ונמצא ברגעיו האחרונים לחייו.

http://keepguess.live/2019/04 schadstoffes tchibo kaffee הספר כולו מתואר בדילמות רבות של עורך דין על חובותיו למשפחתו, וחובותיו כלפי לקוח. במסגרת היחסים של עורך דין – לקוח. הדילמות מתוארות בצורה מעניינת וקריאה, כמו כל הספר, אבל הספר לא נמצא או ימצא ברשימת המומלצים הראשונה שלי, הוא נחמד, אבל לא מסקרן ומושך. (וחשוב לציין שזו כבר הפעם השניה שקראתי אותו, כי לא זכרתי כלום מהראשונה שהייתה לפני כמה שנים טובות)

אלן מ' דרשוביץ – נולד ב1 לספטמבר 1938, להורים יהודים. עבד במהלך השנים כעו"ד של נאשמים מפורסמים למדי כגון, יונתן פולארד ואו, ג'י, סימפסון. ונחשב כתומך ידוע של מדינת ישראל.
הספר "השטן של הפרקליט" הופק כסרט באוקטובר '97 (למידע על הסרט באתר של IMDB)
המידע נלקח מהערך של הסופר בויקיפדיה

(התמונה נלקחה מהאתר Book4Book)

לפני שנעבור לדבר על הטרילוגיה, נתחיל בזה שהבלוג עבר היום מתפוז, למאגר כותבים, שנפתח באדיבותו של אורי צ'צ'יק אז ברוכים החוזרים (לקוראי הבלוג בתפוז) וברוכים הבאים לקוראים החדשים.

כריכת הספר.
מורגון, נסיך הד, רצה רק למשול בממלכתו ולחיות בפשטות, אך הוא פתר את החידה שאיש לא הצליח לפתור במשך שבע-מאות שנה. כך החלה השתלשלות אירועים שאיש לא צפה.
(כריכה אחורית של הספר).
 

בתור קורא מושבע של ספרות פנטזיה ומדע בדיוני. אני אוהב טרילוגיות, או סדרות, מכיוון שזה נותן אפשרות גדולה יותר לעלילה ולדמויות להתפתח ולי יותר עונג בקריאה.

טרילוגית בעל החידות (שמורכבת מ3 ספרים הראשון "בעל החידות מהד" (1976) השני "יורש של ים ואש" (1977) והאחרון "נבל ברוח" (1979) מספרת על שליט חבל ארץ הד, מורגון שמקבל את השליטה אחרי שהוריו נהרגים בתאונת ספינה. וקורותיו במסעו (הארוך) אחרי הגבוה מכולם השליט הנעדר של הממלכה.

מורגון שמחזיק בתואר "בעל חידות" מהמדרשה של בעלי החידות, ומעוטר ב3 כוכבים על מצחו, פוגש את נגנן הנבל של הגבוה מכולם מבת'. ומספר לו שהצליח לפתור את חידתה של רוח הרפאים של פוון שרה של אום שנכלא במגדל גבוה על ידי קללת אוון ומלכי און, וזכה בכתרם של מלכי אום ובלי לדעת זכה גם בידה של רדרל שאביה מתום מלך אן נשבע שהפותר של החידה יזכה בנישואין עם ביתו שנחשבת לשניה ביופיה בכל הממלכה.

אחרי המפגש עם נגן הנבל, יוצא מורגון למסע שמוביל אותו על פני כל הארצות בממלכה, ולמפגשים עם רוחות מהעבר קוסמים שנעלמו מהעולם. וחידות רבות ומגוונות.

בספר הזה, שוב נתקלתי באותה בעיה שהיו לי בספרים הקודמים שקראתי, בעיית השמות, גם כן כמות הנזכרים בסיפור נכבדת מאוד, והשמות זהים או דומים למדי בין הדמויות, מה שיצר שוב אצלי בילבול לא קטן בין השמות, בילבול שהצלחתי להתגבר עליו רק באמצע הספר השני בטרילוגיה. (כנראה שהסופרת הבינה שכמות השמות יכולה להוות בעיה קלה, לכן הוסיפה בסוף כל ספר מהטרילוגיה אינדקס לשמות ולמקומות)

אני לא יודע איך הספר נכתב בשפה המקורית שלו (אנגלית) אבל התרגום בעברית לדעתי מעיק. דניאלה פרנס המתרגמת, אני מקווה ניסתה להצמד לכתיבה המקורית של הספר, וכתבה אותו בשפה יחסית גבוהה ולא יומיומית מה שיוצר תחושה לא נעימה במהלך הספר הראשון אותו דניאלה תרגמה. את הספר השני והשלישי תרגם מיכאל תמרי שהמשיך לדעתי את סגנון הכתיבה הראשון, ולא סטה מאותו תרגום גבוה ומתיש.

העלילה של הסדרה מעניינת אבל התרגום, ותיאור נרחב עד מאוד של כל תחושה ומיקום בספר האריכו את הספר מאוד (244 דפים בפונט 10) והקשו על הקריאה, אני חושב שאם הסיפור היה נכתב בשפה קצת יותר קלילה, עם פחות תיאורים נרחבים, הוא יכל להיות הרבה יותר כיף לקריאה ומעניין יותר.

בגדול למי שלא מפחד מהשפה הציורית עד מאוד של הספר יכול למצוא טרילוגיה מעניינת שעומדת היטב בסגנון הפנטזיה שבו היא נכתבה. אבל לאנשים כמוני שהשפה הזו מקשה עליהם (לא בגלל אי הבנה אלא פשוט זה מטריד) אני לא ממליץ במיוחד על קריאת הספר, אולי כדאי לחכות לסרט אם יעשו אחד.

פטרישה א' מקקיליפ – נולדה בתאריך המיוחד של ה29 לפברואר 1948, התחילה לכתוב בגיל 14 "בעקבות שיעמום " על פי ציטוט שלה, באמתחתה מעל 40 ספרים, המכילים בתוכם עוד 5 ספרים מאותה ממלכת של "טרילוגית בעל החידות" "חידת הכוכבים" ,(1979) "החיפוש אחרי בעל החידות" ,(1982) "המסע של בעל החידות" ,(1983) "בעל החידות" (1999) ו"המשחק של בעל החידות" (2001). השמות תורגמו מאנגלית ואינם התרגום המקורי (לא שידוע לי שיש) של הספרים.
המידע מהערך של פטרישה מקקיליפ בויקיפדיה אנגלית.

(מקור התמונה מהאתר של הוצאת עם עובד)