עטיפת הספר."חוק הקוסמים הראשון: בני אדם טיפשים.
בני האדם טיפשים; בהינתן מניע הולם, רובם המכריע יאמין כמעט לכל מה שייאמר לו. ומכיוון שבני האדם טיפשים, הם יאמינו לשקר כי הם רוצים להאמין בו,או כי הם מפחדים מכך שהוא נכון. ראשיהם של בני האדם גדושים בידע, בעובדות ובאמונות, ורובם הגדול שקריים. ובכל זאת הם מאמינים שהכל אמת. בני אדם טיפשים; רק לעיתים נדירות הם מצליחים להבחין בין שקר ובין אמת, ובכל זאת הם מאמינים בכל לבם שהם מסוגלים לכך, ובכך עוזריםלמי שרוצה לשקר להם.
"

הספר "חוק הקוסמים הראשון" תופס אותך מההתחלה, ומלווה אותך במתח עד הדף האחרון של הספר, כמו כל ספר מדע בדיוני, הוא מכיל (בגילגולים קצת שונים) קוסם, קוסמת לוחם דרקונים ועוד קוסמים ברמות שונות ואחרות.

ריצ`רד סייפר, קהאלן וזד, שלושת הגיבורים הראשיים של הסיפור, עוברים תלאות וקילומטרים רבים במטרה להצליח משימה הקבוע כתמיד נצחון הטוב על הרע.

ריצ`רד נגרר בעל כורחו לנסיונות של קוסם רשע בשם האב ראהל שמנסה להשתלט על העולם על ידי שליטה ב3 תיבות של אורדן, שבעזרתן או שימות בנסיון השליטה, או שיצליח לשלוט על כל העול, וכמובן או שכל העולם יושמד.

על מנת להצליח להבין את קסם התיבות צריך האב ראהל את ספר "מניין הצללים" שבתוכו רשומות הדרכים לזהות איזו תיבה תהרוג, ואיך כמובן לשלוט בתיבות.

טרי גודקינד מתאר בהצלחה רבה את התלאות שעובר ריצ`רד, את האהבות והאכזבות של הגיבור, ושל חבריו למסע.

הספר אומנם מרתיע בגודלו (776 עמודים) אבל מהרגע שמתחילים, אי אפשר להפסיק לקרוא את הספר, תאורים מרשימים ומדויקים גורמים לחווית קריאה מהטובות שהיו לי עד היום בספר פנזטיה, ועומדים ברמה אחת עם הספרים המובילים בתחום.

טרי גודקינד – נולד ב1948, בנברסקה, עבד כבונה כינורות אחרי שפרש מהקולג`. חוק הקוסמים הראשון, נכתב ב1994 ומאז כתב סדרת ספרים בשם "חרב האמת" שמתוכננת להפוך לסדרת TV במהלך שנת 2008.
(המידע מהערך טרי גודקינד בויקיפדיה)

התמונה מהאתר – http://simania.co.il