כריכת הספרבדר"כ אני מנסה לצוטט משהו מהספר בהתחלה, אבל בכל הדפים לא מצאתי משהו שבאמת באמת יהיה שווה לצטט ממנו.

הספר מתאר את הסיפור של עורך דין בשם אייב (אייברהים) רינגל שנמצא ברצף הפסדים ומחפש את הדרך החוצה מהמצב הזה, יחד איתו עובדים רנדי שהיא גם המאהבת שלו וג'סטין המתמחה שעובד יחד עם אייב במשרד. בנוסף להכל אייב הוא אלמן שמגדל את ילדתו בת ה17 לבד.

הספר מתחיל בתיאור פגישה בין ג'ו קמפבל לבין ג'ניפר דאולינג. ג'ו המכונה "האביר הלבן" מכיוון שהוא אחד הלבנים הבודדים בNBA וגם בעל התנהגות של ג'נטלמן. ואג'ניפר עובדת במשרד פרסום שעברה תקופה לא נעימה לאחרונה.

הפגישה הראשונה שלהם הייתה פגישה מקרית, שהובילה לעוד כמה פגישות, ובלסוף הגישה ג'ניפר תלונה על אונס כנגד ג'ו קמפבל. ג'ו בעזרת הסוכן שלו, שגדל בשכנות עם אייב, מקשר בינהם, וכאן בעצם מתחילה העלילה של הספר.

אלן במהלך הספר מכניס הרבה קטעים מהמקורות היהודים, על ידי שימוש בדמות שנקראת הסקל שהוא המורה למשפטים וידיד קרוב של אייב, ונמצא ברגעיו האחרונים לחייו.

הספר כולו מתואר בדילמות רבות של עורך דין על חובותיו למשפחתו, וחובותיו כלפי לקוח. במסגרת היחסים של עורך דין – לקוח. הדילמות מתוארות בצורה מעניינת וקריאה, כמו כל הספר, אבל הספר לא נמצא או ימצא ברשימת המומלצים הראשונה שלי, הוא נחמד, אבל לא מסקרן ומושך. (וחשוב לציין שזו כבר הפעם השניה שקראתי אותו, כי לא זכרתי כלום מהראשונה שהייתה לפני כמה שנים טובות)

אלן מ' דרשוביץ – נולד ב1 לספטמבר 1938, להורים יהודים. עבד במהלך השנים כעו"ד של נאשמים מפורסמים למדי כגון, יונתן פולארד ואו, ג'י, סימפסון. ונחשב כתומך ידוע של מדינת ישראל.
הספר "השטן של הפרקליט" הופק כסרט באוקטובר '97 (למידע על הסרט באתר של IMDB)
המידע נלקח מהערך של הסופר בויקיפדיה

(התמונה נלקחה מהאתר Book4Book)