כריכת הספר הראשוןצופה האבן שגובהו עשרה מטרים, הניצב על גבול תימהאלן, ראה הרבה מראות מוזרים בתשע-עשרה השנים האחרונות בעיני האבן שלו. הוא נמצא כאן רק תשע-עשרה שנים. פעם היה אדם חי, כימאי, ופשעו היה פשע של תשוקה. הוא אהב אישה וקיים איתה את החטא הבלתי נסלח – איחוד גופני ליצירת ילד. עונשו היה הפיכה לאבן חיה. גורלו היה לעמוד לנצח על הגבול ולהביט אל החידלון – עולם המוות שאת                                  שלוותו המתוקה לא ידע לעולם. (דף 1 כרך ג)

עלילותיו של יוראם עלם צעיר שנולד מת בעולם בשם תימהאלן. (בעולם הזה כל אדם שנולד ללא קסם בתוכו מוכרז כמת ונשאר למוות לבדו כילד בן כמה ימים). מסתבכות ביום שבו מבצע הוא רצח של משגיח בעזרת אבן. לא שלפניכן חי יוראם חיים רגועים. אחרי הרצח בורח יוראם אל שטח נידח שם הוא פוגש בבני אדם שברחו\גורשו גם הם מהאוכלוסיה הרגילה, ושם הם יוצרים טכנולוגיה שהאסורה בעולם שלהם.

אני הולך לכתוב משהו, שלא חשבתי שאני אכתוב על ספר פנטזיה כלשהו, למרות שבספר יש את כל האלמנטים הרצויים לספר פנטזיה טוב, מפלצות שונות, קנטאורים, קוסמים, כוהנים דרקון אחד או שנים. רעים וטובים. ועדיין הספר פשוט פרווה. בספרים הקודמים של הזוג מרגרט וייס וטרייסי היקמן ואי אפשר שלא להזכיר את "רשומות רומח הדרקון" הרבו לתאר את העולם המופלא שיצרו שם, ובכלל הספרים האלו היו נהדרים, אבל הטרילוגיה הזו,לא מגיעה לאף מקום. אומנם הדמויות מפותחות, ועוברות תהפוכות רבות (כלדוגמא המהפך שעובר הכימאי סאריון) ומתואר עולם בפרטי פרטים עם מאבקים בין ערים יריבות. אבל זה פשוט לא מגיע לאף מקום.

אומנם הסוף מפתיע עם טויסט הזוי שממש לא קשור לסיפור (כן הוא קשור בצורה מסויימת ולא טויסט מנותק לחלוטין, אבל לטעמי הוא היה מיותר, לא שיש לי מושג או עצה כמובן איך לסיים את הסדרה, אבל אני יצאתי מאוכזב.

מגוון ההרפתקאות שעובר הגיבור מועט יחסית לשאר ההרפתקאות שהורגלתי אליהם, והגיבורים המשניים מוזנחים למדי, שלא נדבר על סימקין השוטה, שהדמות שלו נשארת באפלה כל הסיפור.

בקיצור מרוב שהטרילוגיה עצמה השאירה בי טעם חמוץ, גם הפוסט הזה לא מתפתח כמו שרציתי. אז לסיכום, אם עמדה דעתכם בין הטרילוגיה של חרב האופל לבין טרילוגיה אחרת, הייתי ממליץ על האחרת.

טרייסי ריי היקמן – נולד בנובמבר 65 בסולט לייק סיטי, בנוסף למקצועו ככותב ספרות פנטזיה, מפרסם יחד עם אישתו משחקים רבים בסגנון AD&D
המידע מהערך על שמו בויקיפדיה

מרגרט אידית' וייס – ילידת 48 במיזורי שבארה"ב כתבה עשרות ספרי פנטזיה לבד, ויחד עם היקמן, וטוענת שבכלל היא לא קוראת ספרים מהסגנון הזה.
המידע מהערך על שמה בויקיפדיה.